Spotkanie z policjantem

5 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z  panem st. asp. Krzysztofem Kolatorem Asystentem Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.  W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas I-III i IV-VIII.

Najmłodsi rozmawiali o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze oraz prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych a także o przestrzeganiu zasad w szkole. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady.

Kolejne spotkania przeznaczone były dla uczniów klas IV-VI i VII -VIII. Tematem pogadanki była odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Pan policjant poruszył  także temat tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie mają prawa i obowiązki w świetle przepisów, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną oraz jaką postawę powinni przyjmować, gdy są namawiani do czynu zabronionego przez prawo.