Sushi w wykonaniu klasy 6a

Lekcje nie muszą być nudne, nauka języka angielskiego może być ciekawa. Udowodniła to klasa 6a pod opieką p. Grażyny Czapuli, która podczas lekcji języka angielskiego przygotowała smakowite sushi. Podczas prac kuchennych można było porozumiewać się wyłącznie w języku angielskim i to pełnymi zdaniami.

Uczniom bardzo podobało się takie podejście do nauki języka i już czekają na nowe dania 😉

Notatki o wydarzeniu uczniów:

Lena Łozińska

W czwartek 16 marca podczas lekcji języka angielskiego klasa 6 a realizowała projekt „How to make sushi”. Zajęcie miało na celu doskonalenie umiejętności tworzenia zdań w języku obcym oraz naukę słownictwa. Była to również świetna zabawa i wyśmienita przekąska.

Wiktoria Cichowska

Na zajęciach z języka angielskiego dziewczynki z klasy 6A wykonały własne rolki sushi. Wybrały swoje ulubione składniki, które układały, a następnie zawijały. Podczas tej niespotykanej lekcji musiały porozumiewać się w języku angielskim, było pysznie i wesoło!

In English class, the 6A girls made their own sushi rolls. They chose their favorite ingredients, which they placed and then wrapped. During this unprecedented lesson they had to communicate in English, it was delicious and fun!