Świetlicowe eksperymenty z balonami

Świetlica kl. I i II dnia 14 września 2023 r. eksperymentowała z balonami. Chcąc by dziecko poznało świat nauki poprzez zabawę, a jego dni pobudzały wyobraźnie? W takiej sytuacji już od najmłodszych lat, warto rozbudzać dzieciom ciekawość świata. Pomocne okażą się małe eksperymenty dla dzieci, które są zarówno bezpieczne, jak i bardzo efektywne. Uczniowie dowiedzieli się: jak naelektryzować balon tak by przykleił drobinki pieprzu.

Przebicie balona wykałaczką tak by nie pękł. Wprawienie balonów w ruch siłą powietrza, oraz to czy można podgrzewać Balon nad ogniem jednocześnie go nie uszkadzać. To wszystko było możliwe do sprawdzenia na tych że zajęciach

Dzieci bawiły się w badaczy świata fizyki, przyrody .Ponieważ samo dochodzenie do wiedzy to najlepszy sposób na efektywną naukę.

Agnieszka Rupińska