„Szukam przyjaciela”- cykl zajęć integracyjnych

Maj 14, 2021 by

Szukam przyjaciela”- cykl zajęć integracyjnych prowadzonych przez bibliotekę po powrocie uczniów z nauki zdalnej do szkoły.

Biblioteka to miejsce zawsze przyjazne dzieciom. Książki są obecnie najlepszą alternatywą na oderwanie się od komputera, dlatego bibliotekarze zachęcają do ich czytania.

Rozpoczęliśmy też realizację cyklu zajęć integracyjnych pt. „Szukam przyjaciela”, najpierw w klasach I-III, które mają na celu pomóc dzieciom w odbudowaniu relacji w środowisku klasowym i szkolnym, podnieść ich umiejętności adaptacyjnego radzenia sobie z emocjami. W oparciu o odpowiednio dobrany tekst literacki uczestnicy zajęć mają okazję do dyskusji, wyrażania swoich emocji, biorą udział w zabawach wymagających współpracy.

Poznają też „Dekalog przyjaźni”, czyli warunki jakie powinien spełniać dobry przyjaciel, dzięki temu lepiej uświadamiają sobie rolę przyjaźni w życiu człowieka.

Zajęcia służą też rozwijaniu empatii i pomysłowości uczniów. Dzieci chętnie w nich uczestniczą.

Teresa Trypuć