Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia.

Po przemówieniu pana dyrektora Zbigniewa Milewskiego uczniowie klasy V c przedstawili wszystkim zgromadzonym legendę o początkach państwa polskiego. Pokazali też pantomimę na temat rozbioru Polski. Na koniec uczniowie razem z chórem szkolnym zaśpiewali wzruszające pieśni o tematyce patriotycznej.

O godz. 11.11 przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu!” i zaśpiewaliśmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na koniec pan dyrektor wręczył dyplomy zwycięzcom zawodów sportowych.

W tym dniu w szkole panował podniosły nastrój.

Akademię przygotowała pani Renata Deptuła. O oprawę muzyczną zadbała pani Marzena Daniszewska. Autorka dekoracji była pani Beata Grzywacz. Nagłośnieniem zajmowali się nasi niezawodni Wiktor i Bartek z VII a.