Wycieczka do Olsztyna

Dnia 14 kwietnia klasy 5 c i 5 d pojechały na wycieczkę do Olsztyna. Na początku uczniowie spędzili czas w centrum rozrywki ALE ZEBRA. Tutaj najwięcej wrażeń dostarczyła uczestnikom laserowa rozgrywka na arenie stylizowanej na olsztyński zamek.

Po udanej zabawie spacerowaliśmy po olsztyńskim Starym Mieście. Potem udaliśmy się do pobliskiego zamku, w którym działa obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Odbyły się w nim zajęcia edukacyjne. Składały się z dwóch część. W czasie gdy pierwsza grupa poznawała historię zamku i różne ciekawostki o Mikołaju Koperniku, to druga grupa miała zajęcia plastyczne w jego lochach.

Następnie udaliśmy się do Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Obejrzeliśmy seans pt. „Zaczarowany globus”. Uczniowie usystematyzowali swoją wiedzę, a także dowiedzieli się nowych informacji na temat gwiazdozbiór i zmienności pór roku na Ziemi.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. A choć droga była długa i nieco kręta, to niektórzy planują już powrót podczas wakacji.

Opiekunowie:

Aldona Bacławska