Wycieczka do Warszawy klas 6c i 6d

Dnia 3 listopada uczniowie z klasy 6c i 6d wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Na zbiórce pod OCK wszyscy stawili się punktualnie. O godzinie 7.00 rozpoczęła się podróż do stolicy.

Pierwszym punktem programu był multimedialny musical pt. „Kongo” w Teatrze Capitol. Tematyka przedstawienia zainteresowała oglądających, gdyż dotyczyła współczesnych problemów nastolatków, takich jak: wykluczenie, konflikty rówieśnicze, niezdrowa rywalizacja, hejt.

Potem uczniowie udali się na Starówkę. Zrobili zdjęcia i kupili pamiątki. Podczas spaceru po Starym Mieście spotkali kataryniarza, który opowiedział im kilka ciekawostek o katarynkach.

Następnie szóstoklasiści zwiedzili Zamek Królewski. Tam podzielono ich na dwie grupy i z przewodnikami oglądali Apartamenty Królewskie. Mieli okazję zobaczyć piękne pomieszczenia i obrazy słynnych malarzy m. in. Jana Matejki i Marcella Bacciarellego.

Czwartym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. Tu każdy znalazł coś dla siebie oferowanych atrakcji. Uczniowie samodzielnie odkrywali tajemnice, eksperymentowali, obserwowali, a nawet zadawać pytania Mikołajowi Kopernikowi.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji na ciepły posiłek. Około godziny 20.00 dotarliśmy do Ostrołęki.

Tego dnia wycieczkowicze zobaczyli wiele ciekawych miejsc, dowiedzieli się interesujących rzeczy, a musical poruszył ich do głębi. To była udana wycieczka.

Aldona Bacławska

Jacek Szmydt

Bogumiła Beczak

Sylwia Mierzejewska-Szewczyk