Zakończenie Projektu Klasy VII e

Klasa VII e z SP1 zakończyła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym

Kreatywne Prace Plastyczne 2022/2023

Karolina, Kinga i Michał w bieżącym roku szkolnym brali udział w III edycji projektu, którego autorką jest Beata Grzeszczuk-Nędza właścicielka bloga: www.kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com.

Głównym celem projektu było wyzwalanie twórczej ekspresji, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, wspieranie harmonijnego rozwoju, stosując elementy arteterapii rozwojowej i budując postawy proekologiczne.

Od września do maja uczniowie stworzyli 27 prac wykonanych za pomocą różnych technik. Swoje prace prezentowali w bibliotece szkolnej, na stronie szkoły oraz fanpage’u Kreatywnych prac plastycznych: https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne/

Udział w projekcie dostarczył wiele radości i pozytywnych emocji. Był interesujący ze względu na nowe, nieznane techniki plastyczne, używanie nietypowych materiałów i narzędzi. Uświadomił także uczniom, że można tworzyć interesujące prace stosując recykling plastyczny oraz wykluczając materiały zawierające plastik.

Koordynatorem projektu w szkole była nauczycielka zajęć rewalidacyjnych – Agnieszka Dziełak.

Zapraszamy do galerii prac Karoliny, Kingi i Michała: