Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego- warsztaty

22 września grupa Jeżyków z Przedszkola Miejskiego Nr 16 „Kraina Odkrywców” zaprosiła uczniów uczęszczających do naszej szkolnej świetlicy dla kl. II i III na wspólne zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego.

Dzieci bawiły się, wykorzystując zmysły dotyku i węchu. Z zasłoniętymi oczami, rozpoznawały smaki i zapachy. Jednym z trudniejszych zadań było rozpoznanie po dotyku swojej koleżanki lub kolegi. Uczniowie mieli okazję zobaczyć aparat słuchowy. Mogli go dotknąć. Wszystkie dzieci dowiedziały się, że niebieski motyl jest symbolem osób niesłyszących.

Przedszkolaki zaśpiewały starszym kolegom i koleżankom piosenkę w języku migowym, nauczyły gestów: dziękuję, do widzenia, dzień dobry.

Zajęcia były bardzo ciekawe i wartościowe. Dzieci integrowały się znakomicie. Na koniec nie zabrakło wspólnego tańca i słodkiej niespodzianki .

Jeżykom oraz paniom Agnieszce Pinterze, Jolancie Trawińskiej i Magdalenie Tyszce – serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i miło spędzony czas.

Katarzyna Modzelewska