95-lecie „Jedynki”

W piątek 9 grudnia 2013 r. obchodziliśmy uroczystość 95-lecia „Jedynki” oraz poświęcenie repliki sztandaru szkoły. Święto rozpoczęło się o godz. 10:00 mszą św. w Kościele Zbawiciela Świata, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.

DSC07161

Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się część oficjalna, w której p. dyrektor Alina Jabłonowska przedstawiła historię „staruszki” i podkreśliła, że „szkoła to przede wszystkim ludzie”. Kolejnym elementem uroczystości było przekazanie repliki sztandaru, którą swoje ręce przejęła p. dyrektor, a następnie godnie i z honorem zaopiekowali się nim uczniowie.

DSC07184

Głos zabrał:

• Prezydent Miasta p. Janusz Kotowski
  • Przewodnicząca Komisji Oświaty p. Irena Nosek
  • Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce p. Teresa Pajka
  • Przewodnicząca Rady Rodziców p. Olga Pliszka
  • p. dyrektor Tadeusz Nosek
  • p. dyrektor Wacław Prusaczek
  • Emerytowana Nauczycielka SP1 p. Jadwiga Stepnowska

DSC07238

Mówcy życzyli „Jedynce” i pracującym w niej nauczycielom i pracownikom administracji, uczniom radości, zadowolenia i siły do tego, aby szkoła stawała się coraz piękniejsza i zawsze wyglądała tak dostojnie, jak dzisiaj.

DSC07260

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VI c i V a oraz p. Marzenę Daniszewską, p. Ewę Rostkowską i p. Beatę Chorowicz. Goście obejrzeli kilkuminutowy film o mieście i „Jedynce”, w którym pokazano wzajemną ich zależność i bogatą historię, inscenizację fragmentu książki M. Dąbrowskiej „Marcin Kozera” oraz wysłuchano utworów muzycznych śpiewanych przez chór szkolny.

Uroczystość zakończyła się około godz. 13:00.

Czekamy teraz na 100-lecie „Jedynki”, a to już niedługo!!!

Autor: mgr Ewa Rostkowska

Zdjęcia wykonane przez p. Adama Wołosza: