Spotkanie ze strażakiem

W dniu 6 grudnia świetlicę kl. II i III odwiedził gość z Ochotniczej Straży Pożarnej – pani Kinga Mrozek.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaka. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.

Podczas spotkania pani Kinga uświadomiła uczniom, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielić pierwszej pomocy.

Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia z bliska sprzętu strażackiego.

Nasz gość opowiadał o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadał na wszelkie pytania .

Bardzo dziękujemy pani Kindze Mrozek.

Katarzyna Modzelewska