Tydzień Języków Obcych

Dni 25-29 kwietnia należały do języków obcych. W tym tygodniu nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego starali się uatrakcyjnić uczniom naukę, organizując quizy, konkursy i inne zadania, których celem było propagowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego oraz szerzenie wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych.

Poniedziałek rozpoczęliśmy od przygotowania wystawy plakatów prezentujących słowniki tematyczne (sport, rodzina, nazwy zawodów, itd.) w języku angielskim i niemieckim. Wszystkie plakaty zostały zawieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Dzięki temu uczniowie mogli utrwalać wcześniej poznane słownictwo.

Na korytarzu została przygotowana Fotobudka, w której uczniowie mogli przez cały tydzień robić sobie pamiątkowe zdjęcia ze znanymi budowlami krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Wszystkie projekty zostały przygotowane przez naszych uczniów, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością i talentem artystycznym.

W ramach tygodnia języków obcych w naszej szkole odbyły się warsztaty krajoznawcze o krajach niemieckiego obszaru językowego – uczniowie mieli możliwość obejrzenia na lekcjach prezentacji multimedialnej na temat Niemiec, Austrii i Szwajcarii, po czym aktywnie pracowali w grupach dopasowując do map krajów niemieckojęzycznych ich największe atrakcje turystyczne, znane budowle czy też specjalności kulinarne. Warsztaty te cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały sporo emocji wśród uczestników. Z pewnością były świetną formą relaksu z elementami zabawy i nauki.

Środa była dniem z piosenką niemiecką. Uczniowie mieli okazję wysłuchać na wszystkich przerwach covery znanych „hitów” w niemieckiej wersji językowej.

W czwartek nasza sala gimnastyczna zamieniła się w salę kinową. Nauczyciele języków obcych przygotowali projekcję filmów w angielskiej wersji językowej. Klasy VII-VIII oglądały najnowsze dzieło Marvela – „SPIDER-MAN: NO WAY HOME”. Natomiast klasy IV-VI komedię „THE WAR WITH GRANDPA”.

Przez cały tydzień nasi uczniowie mogli także uczestniczyć w zabawie „QR hunters – łap i graj!”. Na wszystkich korytarzach w naszej szkole zostały rozwieszone kody QR, które przenosiły naszych uczniów w świat gier językowych. Dzięki temu uczniowie mieli okazję utrwalić poznane słownictwo i w sposób kreatywny spędzić przerwę.

Ostatniego dnia został zorganizowany SZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI ANGIELSKIEJ. Celem tego przedsięwzięcia było propagowanie nauki języka angielskiego poprzez śpiew. Uczniowie mogli wykazać się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale także talentem wokalnym. W konkursie tym wspaniale poradziła sobie Wiktoria Ciszewska z klasy V a.

Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się w obchody naszego szkolnego święta języków obcych, serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Tydzień języków obcych przygotowali: p. Justyna Chrzaniuk p. Katarzyna Kozłowska, p. Sylwia Laskowska, p. Agnieszka Zalewska, p. Wojciech Michalski.

Katarzyna Kozłowska

Justyna Chrzaniuk