Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca zabrzmiał ostatni przedwakacyjny dzwonek. Tego dnia wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Wzruszeni nauczyciele wręczyli dzieciom świadectwa. Niektórzy otrzymali również dyplomy i listy gratulacyjne. Niezależnie od wyników każdy uczeń zasłużył na pochwałę. Jeszcze pamiątkowe zdjęcia i wręczenie kwiatów, a potem można już rozpocząć wakacje. Na twarzach uczniów dużo radości, ale w głębi serca czai się  maleńki smutek, że tak szybko minęły wesołe chwilę z klasą.

Uczniowie klas trzecich i ósmych ze względu na remont sali gimnastycznej mieli swoje uroczystości w holu szkoły. Trzecioklasiści świętowali przejście do nowego etapu edukacyjnego, ósmoklasiści zaś żegnali naszą szkołę. Z tej oto okazji mogliśmy obejrzeć ciekawe i wzruszające występy oraz wysłuchać przemówień naszego pana dyrektora Zbigniewa Milewskiego oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani Agnieszki Kowalik.

Tego dnia nastąpiło też uroczyste pożegnanie pani wicedyrektor Małgorzaty Barcikowskiej, która odchodzi na zasłużony odpoczynek. Pani Małgorzata Barcikowska pracowała w naszej szkole 34 lata, od 2005 r. pełniła funkcje wicedyrektora. Przez wiele lat była nauczycielem religii, wsparciem dla uczniów i dla nauczycieli. Zawsze można było zapukać do drzwi jej gabinetu, aby poprosić o rozmowę, pomoc i radę. Nikt nie odchodził z kwitkiem. Dla wielu z nas jest inspiracją, wzorem, doradcą, dla wszystkich życzliwą przewodniczką po zawiłościach procedur szkolnych.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Barcikowskiej za jej pracę na rzecz naszej szkoły, życzliwość i  wsparcie. Życzymy udanego wypoczynku na emeryturze.

Po uroczystościach i pożegnaniach w szkole zrobiło się pusto i cicho.

Drodzy Uczniowie, do zobaczenia we wrześniu!

Akademię dla klas trzecich przygotowała pani Beata Kalicka. Występy uczniów skierowane do ósmoklasistów zostały przygotowane przez panią Grażynę Czapulę i Iwonę Pędzich. O oprawę muzyczną zadbała pani Marzena Daniszewska. Autorką dekoracji jest pani Bogumiła Beczak.