Akademia Młodego Odkrywcy

W dniu 15 maja 2015 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Justynę Pawlikowską, która przybliżyła nam świat fizyki. Wspólnie wykonaliśmy szereg eksperymentów i odkrywaliśmy ciekawe zjawiska przyrodnicze. Największe wrażenie wzbudziło wydobycie dźwięku z kieliszka napełnionego wodą, zabarwienie bezbarwnej cieczy bez użycia pigmentów oraz zamienianie bryły w ciecz.

20150515_143304

Pokaz naukowy ,, Akademia Młodego Odkrywcy” to interaktywne warsztaty, których celem było przekazanie w niecodzienny sposób wiedzy o codziennych, a zaskakujących zjawiskach otaczającego świata. W zajęciach główną i czynną rolę brały dzieci, a scenariusz opracowany przez uczniów z klasy I TI z ZSZ Nr 3 w Ostrołęce został tak pomyślany, aby oprócz aspektów naukowych nie zabrakło wspólnej zabawy.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom.

Autor: mgr Bogumiła Beczak