Aktywne przerwy

Image00001Przerwy to najbardziej hałaśliwy czas w szkole. Hałas, chaos, bieganie, krzyki. W naszej szkole organizujemy aktywne przerwy. Mimo, że to niewielka szkoła ale jest miejsce przeznaczone dla klas I-III i oddzielnie dla klas IV-VI. Dla klas starszych rozstawiamy stoły do tenisa. Dzięki temu uczniowie aktywnie spędzają czas wolny z korzyścią dla siebie i dla otoczenia. Dzięki systematycznie spędzanym przerwom przy stołach tenisowych zdobywamy czołowe miejsca w mieście na zawodach sportowych. Udostępniamy również naszym uczniom salę gimnastyczną. Dzięki temu uczniowie nadpobudliwi i niesforni są zajęci i nie dokuczają innym uczniom. Nauczyciele dyżurujący w trakcie przerw przy sali gimnastycznej są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci na sali w trakcie przerw.

Autor: mgr Iwona Ostrowska