Apel z okazji 11-listopada

Dnia 10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie z klasy 5d, 5c i 7c w ciekawy sposób przypomnieli o ważnych wydarzeniach i postaciach historycznych. Zaprezentowali krótką, ale ciekawą lekcję historii, na której wyjaśnili, czym jest niepodległość. Zwrócili uwagę na to, że o nasz kraj przez 123 lata walczyli nie tylko żołnierze, ale też poeci, pisarze i zwykli ludzie, którzy na co dzień dbali o polski język i kulturę.

Święto Niepodległości jest ważne dla Polaków. Mamy wtedy wolne i możemy świętować, a sposobów jest wiele. Jednym z nich jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Nie zabrakło ich również na apelu. Zebranych wspomagał w śpiewie chór szkolny prowadzony przez p. Marzenę Daniszewską. Oprawę plastyczną przygotowała p. Bogumiła Beczak.

Tego dnia o symbolicznej godzinie 11:11 nasza Jedynka przystąpiła od ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego.

Aldona Bacławska