Jednostki masy i stare wagi

Dnia 4 listopada odbyła się niezwykła lekcja matematyki z uczniami z klasą 4b. Pani Marta Wilk przyniosła do szkoły na lekcje różnego rodzaju stare wagi.

Uczniowie w ramach tematu z matematyki – Jednostki masy, poznali oznaczenia jednostek masy oraz zależności miedzy jednostkami. Następnie zapoznały się z różnego rodzaju wagami: starą wagą szalową z odważnikami, wagą łazienkową starszego typu oraz wagami kuchennymi: szalową oraz nowoczesną elektroniczną. Klasa podzieliła się na 4 grupy i każda grupa otrzymała wagę i zadanie, aby zważyć kilka rzeczy szkolnych oraz na końcu zważyć siebie.

Uczniowie ważyli:

• długopis
  • podręcznik do matematyki
  • zeszyt
  • telefon
  • piórnik
  • plecak
  • swoja wagę (oczywiście wyniki są tajne)

Wyniki zapisali jako notatkę z lekcji do zeszytu przedmiotowego.

Uczniom bardzo podobała się taka praktyczna lekcja, która pokazała, że matematyka nie jest im tak daleka i można ją wykorzystać w życiu codziennym.

Kolejna taka lekcja odbędzie się w kolejnych dniach dla klasy 4a.