Apel z okazji 11-listopada

,,Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,
Lecz czymś największym czym być można – sobą”.

Leopold Staff  ,,Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!”

Image00004

Dnia 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa V b pod kierunkiem p. Żanety Jankowskiej-Owczarskiej przygotowała prawdziwą lekcję historii i patriotyzmu. Całość dopełnił śpiew chóru prowadzony przez p. Marzenę Daniszewską. Scenografię zaś przygotowała p. Beata Grzywacz.

Image00022

W czasie występu uczniowie przedstawili tło historyczne Polski zniewolonej przez zaborców. Po 123 latach walk i ciągłych niepokojów Polacy odzyskali swoją ukochaną Ojczyznę. Wiersze patriotyczne przeplecione pieśniami wywołały ogromne wzruszenie na twarzach widzów. Na chwilę wszyscy mogliśmy się zatrzymać i pomyśleć ,, ile krwi, walki ile kosztowało zdobycie wolności, stworzenie państwa i armii na tej ziemi, co dziś nas radością jak chlebem karmi”, a także oddać hołd tym, co za nas polegli.

Autor: mgr Żaneta Jankowska-Owczarska