Apel z okazji Dnia Kobiet

Image00002

Dnia 8 marca w naszej szkole odbył się Apel z okazji Dnia Kobiet przygotowany przez klasę Vd pod kierunkiem p. Marzanny Nosek.

Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 roku, został ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. Obecnie jest oficjalnym świętem w wielu krajach obchodzonym corocznie 8 marca. Mężczyźni wręczają wtedy kobietom kwiaty i upominki.

W naszej szkole również hucznie świętowaliśmy z tej okazji. W przygotowanym przez uczniów klasy 5d programie rozrywkowym pod hasłem „Być kobietą, być kobietą…” mieliśmy okazję przenieść się do różnych epok i zobaczyć jak zmieniały się relacje damsko – męskich na przestrzeni wieków.

W ramach krótkich przerw na refleksję dziewczęta zaprezentowały układ taneczny, a chłopcy dostarczyli nam niezapomnianych wrażeń wcielając się w postać Ryszarda Rynkowskiegi pana Zauchy w piosence „Baby, ach te baby”.

Uroczystość zakończyła się życzeniami oraz wręczeniem kwiatów.

Autor: Marzanna Nosek