Apel z okazji Dnia Papieskiego

Image00002

Dnia 16 października 2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Papieskiego.
Montaż słowno – muzyczny  został przygotowany pod kierunkiem p. Edyty Duckiej z udziałem klasy II B. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem fragmentów życiorysu Jana Pawła II. Następnie odbyło się przedstawienie pt. „Jan Paweł II – Wielki Człowiek„. Młodzi artyści ukazali Karola Wojtyłę jako prawdziwego człowieka modlitwy, który staje się wzorem i nauczycielem dla nas wszystkich. Przez swój przykład uczy, że trzeba wierzyć, działać, a w końcu modlić się.

Dzień Papieski jest ustanowiony po to, abyśmy mieli okazję do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby  naukę Papieża wprowadzić w życie,  w naszej rodzinie, w szkole. Zapamiętajmy to, co mówił Jan Paweł II, że miarą wielkości człowieka nie jest wiedza, ale miłość. Ważne jest to, jaki jestem, jak się zachowuję wobec rodziców, nauczycieli, kolegów i koleżanek.

Przedstawienie wzbogaciła piękna scenografia, którą wykonała Pani Bogumiła Beczak.

Image00016
Ogromne wrażenie na widzach wywarła ulubiona pieśń Ojca Świętego Barka, zaśpiewana przez Wiktorię i Kornelię – uczennice klasy Ic.

Serdecznie dziękujemy mamie Kornelii – pani Katarzynie Dobkowskiej za akomapaniament.

Autor: Edyta Ducka