Apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę

Lis 8, 2019 by

Image00004

„Naród bez przeszłości,

naród bez znajomości własnych korzeni

jest narodem bez przyszłości.”

Jan Paweł II

 

Dnia 8 listopada 2019 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy zebrali się punktualnie i zostali przywitani przez pana dyrektora Zbigniewa Milewskiego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, poprzedzona wprowadzeniem Sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniem Hymnu Szkoły.

Uczniowie klasy VI e pod kierunkiem pani Żanety Jankowskiej przybliżyli zgromadzonym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie odegrali scenkę z życia codziennego, gdy dzieci rozmawiają z rodzicami i dziadkami. Nie zabrakło również przepięknych recytacji wierszy oraz wzruszających pieśni, odśpiewanych przez chór szkolny, prowadzony przez panią Marzenę Daniszewską. Za oprawę plastyczną dziękujemy pani Bogusi Beczak.

Ponadto nasza ,,Jedynka” przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu”, w ramach której o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

Podsumowanie apelu stanowiły słowa:

„W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

Pozostał Dniem Niepodległości.”

Żaneta Jankowska

Related Posts

Share This