Apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę

Image00006

„Naród bez przeszłości, naród bez znajomości własnych korzeni jest narodem bez przyszłości” – te słowa Jana Pawła II przypomniały nam, jak wiele warte jest słowo „Ojczyzna” oraz obudziły patriotyzm w naszych sercach.

Dnia 10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Wszyscy zebrali się punktualnie i zostali przywitani przez pana dyrektora Zbigniewa Milewskiego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, poprzedzona wprowadzeniem Sztandaru, wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz Hymnu Szkoły. Uczniowie klasy VII d pod kierunkiem pani Sylwii Mierzejewskiej – Szewczyk przybliżyli zgromadzonym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie odegrali scenkę z życia codziennego, gdy dzieci rozmawiają z rodzicami i dziadkami. Nie zabrakło również wzruszających pieśni odśpiewanych przez chór szkolny prowadzony przez panią Marzenę Daniszewską oraz przepięknych recytacji wierszy.

Za oprawę plastyczną dziękujemy pani Bogusi Beczak.

Image00020

Podsumowanie apelu stanowiły słowa:

„W historii Polski tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze, dla Polaka,

Pozostała Dniem Niepodległości.”