Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartek 27 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy bardzo uroczyście 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tego powodu wyjątkowo wyglądali uczniowie naszej szkoły. Ich stroje galowe podkreślały istotę i wagę święta.

Najważniejszym wydarzeniem była akademia przygotowana przez nauczycieli, uczniów klasy 6a i chór szkolny. Z powaga i dumą zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, następnie wysłuchaliśmy pięknych interpretacji wierszy patriotycznych i pieśni legionowych w wykonaniu uczniów klasy 6 a i chóru.

Oglądaniu towarzyszyło zainteresowanie i skupienie. Nad całością czuwały panie: Alina Białczak i Ewa Rostkowska (teksty i recytacja), Marzena Daniszewska (oprawa muzyczna), Bogumiła Beczak ( oprawa plastyczna) i pan Krzysztof Olszewski ( obsługa sprzętu audio).

Akademia bardzo podobała się publiczności, a twórcy usłyszeli dużo miłych i serdecznych słów.

Ewa Rostkowska