I Forum Profilaktyczne w SP1

Dnia 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się I Forum Profilaktyczne. Tematem przewodnim forum były negatywne skutki, które mogą powstać w wyniku rożnego rodzaju uzależnień.

Na forum zostali zaproszeni przedstawiciele klas 7 i 8, a prelegentami byli:

p. Beata Popiołek – nauczyciel biologii

p. Magdalena  – policjantka z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii

p. Anna Suchecka – pielęgniarka szkolna

p. Beata Drabot – psycholog szkolny

Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom zagrożeń wynikających z uzależnień od środków odurzających, alkoholu, papierosów a także telefonów i portali społecznościowych. Szczególną uwagę zwrócono również na odpowiedzialność nieletnich za wszelkie formy naruszania prawa. Mamy nadzieję, że omówione zagadnienia na Forum przyczynią się do prawidłowych postaw społecznych uczniów, którzy otrzymali odpowiednią porcję profilaktycznej wiedzy.

Organizatorem i pomysłodawcą forum była p. Magdalena Wasyk – pedagog szkolny.

Kierujemy serdeczne podziękowania do Komendy Miejskiej Policji za udział i pomoc w przygotowaniu I Forum Profilaktyki w SP1.

Link do artykułu na stronie KMP w Ostrołęce.