Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 5 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole apel  z okazji  224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV d wraz z wychowawcą panią Sylwią Mierzejewską zaprosili społeczność szkolną na „żywą lekcję historii”, podczas której Pani Konstytucja (w jej rolę wcieliła się Asia Zagroba) odpowiadała na pytania uczniów (Michał Mysiewicz, Weronika Makowiecka, Amelia Dumała, Amelia Żynda, Jakub  Bączek, Julia Płaza, Kacper Żebrowski, Karolina Grzeszczyk). Rolę nauczycielki odegrała Maja Obrębska.  Dzięki takiej formie wydarzenia ważne dla historii naszego kraju zostały przedstawione w przystępny, zrozumiały sposób. Uroczystość poprowadzili: Krzysztof Chrostek, Julia Żebrowska, Nadia Jószkiewicz oraz Zuzanna Kaczyńska z udziałem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – Hanny Syguły.

Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Marzeny Daniszewskiej, a przepiękne dekoracje wykonała własnoręcznie pani Bogumiła Beczak. Było bardzo uroczyście, wzniośle i odświętnie.

Ponadto, po części artystycznej, odbyło się rozstrzygnięcie miejskiego konkursu kaligraficzno – literackiego „Moja przygoda w Ostrołęce” oraz szkolnego konkursu z języka angielskiego „Test Your English”. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: mgr Sylwia Mierzejewska