Bal karnawałowy

Sty 21, 2019 by

Image00021

21 stycznia 2019 r. w naszej Jedynce odbył się najbardziej oczekiwany przez uczniów bal karnawałowy. Sala gimnastyczna przystrojona w przepiękną dekorację na czas zabawy zamieniła się w ,,Świat Królowej Śniegu”. Było pełno niebieskich i białych gwiazd oraz śnieżnobiałych łańcuchów wykonanych przez uczniów naszej szkoły. W trakcie zabawy główną atrakcją była możliwość wykonania zdjęcia na tle tronu Królowej Śniegu wykonanego przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Tego dnia szkolne korytarze zdobiły plakaty o tematyce zimowej.

O godz. 9.00 rozpoczął się ,,wielki bal”. Gorące rytmy porwały do tańca piratów, wróżki, królewny, czarownice i inne bajkowe postaci, w które wcieliły się dzieci z klas I-III. Dzieci bawiły się wybornie ze swoimi nauczycielami. Atrakcją balu był DJ przebrany za klauna. Podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po wesołych zabawach i tańcach uczniowie w świetnych humorach udali się na poczęstunek przygotowany w salach lekcyjnych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały ,,Świat Królowej Śniegu”.

W godzinach popołudniowych na balu bawili się uczniowie klas starszych. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami, przyozdobione piórami. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy.

Wspomnienia tych miłych chwil trwają do dziś…

Jolanta Piankowska-Skwarska

Bal karnawałowy klas I-III

Bal karnawałowy klas IV-VIII

Related Posts

Share This