Będziemy mieli sad!

Tradycyjny sad… Czy będzie nam dane poznać smak wiśni, jakie jadali nasi dziadkowie? Smak niemodyfikowanych genetycznie owoców ze starych odmian drzew? Wierzymy, że to możliwe. Dlatego przystąpiłyśmy do projektu „Tradycyjny Sad”. To projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew. W ramach tego projektu m.in. założymy przy naszej szkole minisad składający się z co najmniej 5 drzew.

Aby dobrze wywiązać się z postawionych przed nami zadań, zorganizowałyśmy już kilka spotkań, podczas których opracowałyśmy logo naszej grupy oraz przygotowałyśmy plakaty promujące projekt oraz zachęcające ostrołęczan do sadzenia starych odmian drzew owocowych. Opracowałyśmy też scenariusz lekcji, które przeprowadziłyśmy w klasach szóstych. Przed nami jeszcze dużo pracy. Jej efekty będziemy prezentować na szkolnej stronie internetowej.

Trzymajcie kciuki za nasze przedsięwzięcie. A za kilka lat odwiedźcie nasz przyszkolny sad i spróbujcie owoców z drzew, które posadzimy.

Mamy nadzieję, że Was też zainteresuje temat sadowniczego dziedzictwa naszego kraju.

Małgosia, Marianna, Oliwia, Oliwia i Pola z kl. VIII a

Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawuje nauczyciel biologii – pani Beata Popiołek