Cała Polska czyta dzieciom

W dniu 9.03.16 r. na zajęciach świetlicowych gościliśmy panią Joannę Olszewską. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom pani Joasia przeczytała trzy wybrane przez uczniów opowiadania. Najbardziej spodobała się im opowieść  Małgorzaty Rożyńskiej  ” O tym, jak trudno rozstać się ze starymi zabawkami, nawet jeśli się jest siedmiolatkiem”.
       Po wysłuchaniu tekstu uczniowie mówili o swoich zabawkach i o tym co z nimi robią, gdy się już nimi nie bawią oraz czy łatwo jest oddać je innym. Podjęli również dyskusję na temat szanowania  własnych i cudzych rzeczy. Następnie wykonali ilustracje do usłyszanej historii.
        Na koniec świetliczanie  postanowili   przeprowadzić zbiórkę zabawek. A następnego dnia w świetlicy pojawiła się piękna lalka, którą podarowała  nam Lenka- uczennica kl. I a.
                                                                                                                                                                                           Dziękujemy p. Joasi i Lence.
WP_20160309_001 WP_20160309_005