Witamy wiosnę!

21 marca to wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. W tym dniu uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na to z niecierpliwością. Dzieci wiedzą, że zgodnie z tradycją naszej szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w wyjątkowy sposób. Od rana na szkolnych korytarzach królował kolor zielony. Z sal lekcyjnych rozbrzmiewały dźwięki radosnych piosenek. Wszyscy uczniowie rozwiązywali zagadki, czytali wiersze i wypełniali wiosenne karty pracy.

21 marca to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzieci klas I – III, oprócz zielonych strojów założyły również kolorowe skarpetki nie do pary. Tym drobnym gestem każdy mógł wyrazić swoją solidarność i potrzebę integracji z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

To był wspaniały dzień!