Cała Polska Czyta Dzieciom – świetlica klas 2-3

W świetlicy szkolnej gościliśmy Panią Joannę Olszewską. Było to spotkanie z cyklu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem Pani Joanna czytała uczniom teksty, w których występowały stałe związki frazeologiczne typu: „mieć coś na końcu języka”,  „stanąć na głowie”, „na ostatni dzwonek”

W dalszej części uczniowie bawili się językiem polskim objaśniali poznawane związki, ilustrowali je i stosowali w swoich rozmowach. Było trochę zabawy i śmiechu, a jednocześnie niezwykła zabawa językowa.

Uczniowie zauważyli, że w naszym polskim języku występuje wiele stałych związków frazeologicznych, które sprawiają, że język staje się bogatszy i ciekawszy chociaż czasami wymaga starannego dokończenia słów, zwrotów i wyrażeń, aby oddać właściwy sens naszych wypowiedzi.

Lektorka zachęciła do przeczytania ciekawej książki zbioru opowiadań pod tytułem „Powrót Bartusia czyli Co to znaczy … po raz drugi” , w których występują związki, omawiane na  zajęcia.

Katarzyna Modzelewska

100_9111 100_9112 100_9117