„Chcę żyć w przyjaźni”

Świetlica szkolna wraz z nowym roku szkolnego aktywnie rozpoczęła działalność opiekuńczo-wychowawczą klas II i III.

Aby lepiej poznać i zintegrować grupę uczniów, w dniu  15 września 2017 r. nauczycielki – Katarzyna Modzelewska  i  Agnieszka  Rupińska  zorganizowały zajęcia pod  hasłem  „Chcę żyć w przyjaźni”. Kanwą do wprowadzenia zajęć było opowiadanie M. Plechowskiego „Lekcja przyjaźni”. Uczniowie po wysłuchaniu tekstu w sposób swobodny mogli przekazać swoje uwagi i refleksje.

W dalszej części zajęć kontynuowano tematykę przyjaźni, poprzez zajęcia plastyczno techniczne. Uczniowie wykonali prace pod tytułem „Słońce z promieniami”. Słoneczne promienie charakteryzowały cechy prawdziwego przyjaciela jak być miłym, ciepłym  i potrzebnym. Ponadto uczniowie w czasie zajęć z uśmiechem na twarzy, świetnie bawili się wycinając i klejąc buzie przyjaciela, według własnego upodobania. Podczas wystawy prac towarzyszyły salwy śmiechu, wprowadzając luźną atmosferę zajęć.

Na zakończenie zajęć odbyła się zabawa ruchowa w „Magiczny pociąg  imion”. Uczniowie poprzez zabawę na zajęciach, mogli zapoznać się ze znaczeniem prawdziwej przyjaźni.

Katarzyna Modzelewska

kkk