Dni Języka Angielskiego.

Dni Języka Angielskiego zostały zorganizowane po raz kolejny przez nauczycieli tego przedmiotu . Ich celem jest pokazanie uczniom, że mogą sprawdzić swoja wiedzę i dobrze się przy tym bawić. Poszczególne aktywności rozłożone były w ciągu całego tygodnia celem uniknięcia dezorganizacji pracy szkoły, ponieważ w zadania zaangażowani byli uczniowie ze wszystkich klas IV, V, i VI (z każdej klasy 6 uczniów).

Pierwszym etapem było przedstawienie pt. „Cinderella” („Kopciuszek”) przygotowane przez uczniów klasy V c pod kierunkiem p. Katarzyny Kozłowskiej. 15 kwietnia  zostało zaprezentowane młodszym kolegom i koleżankom z klas I-III  i spotkało się z aplauzem publiczności.

20. 04. p. Sylwia Laskowska przygotowała zadania z zakresu słownictwa dla uczniów klas IV, które oprócz konkretnej wiedzy pozwalały sprawdzić spostrzegawczość oraz tempo pracy poszczególnych grup. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

I miejsce- klasa IV b

II miejsce – klasa IV d

III miejsce- klasa IV c

IV miejsce – klasa IV a

V miejsce- klasa IV e

Następnego dnia tj. 21. 04. przedstawiciele klas V stanęli w szranki na polu „słownictwo”. Ćwiczenia wymagające znajomości przeciwieństw, właściwego brzmienia wyrazów, dopasowywania wyrazu do definicji itp. przygotowała p. Grażyna Czapula. Wszystkie grupy pracowały z niezwykłym zaangażowaniem, skupieniem i wykonywały zadania przed upływem przewidzianego na nie czasu. A oto wyniki:

I miejsce- klasa V e

II miejsce – klasa V b i V d

III miejsce- klasa V a

IV miejsce – klasa V c

Na zakończenie (28.04) p. Katarzyna Kozłowska i p. Wojciech Michalski przygotowali dla najstarszych uczniów  quiz kulturoznawczy – „British and American Culture Quiz”. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test, rozpoznać jakie miejsca lub osoby przedstawiają fotografie, odgadnąć tytuły filmów i piosenek. Po wykonaniu wszystkich zadań grupy uzyskały poszczególne miejsca: