Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Internet-dream-meaning

Dnia 21 marca 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) połączony z I Dniem Wiosny. Inicjatywa ta miała na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych połączonych z dobrą zabawą.

W tym roku DBI obchodziliśmy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Podczas obchodów DBI 2018 podkreśliliśmy to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Przygotowania do DBI w naszej szkole trwały już od dwóch tygodni. Klasy IV- V wykonywały plakaty tematyczne, które zostały zaprezentowane w formie galerii na korytarzu szkolnym. Natomiast klasy VI – VII zgromadziły się na sali gimnastycznej, aby zaprezentować swoje możliwości taneczne, wokalne, a także plastyczne.

dav

Na dobry początek uczniowie klas VII zatańczyli Belgijkę i obejrzeli film nagrany przez uczniów klasy VIe nt. „Krótki film o telefonie”. Uczniowie zaskoczyli nas talentem aktorskim i pomysłowością przedstawiając objawy rozwijającego się uzależnienia od Internetu.

Miłą niespodziankę sprawiły także nam klasy VII, które do swoich występów w konkursie „Twoja twarz brzmi znajomo” przygotowały się bardzo profesjonalnie. Prezentując swoje możliwości wokalne, uczniowie klas VII wprowadzili nas w miły wiosenny nastrój, zwracając szczególną uwagę na szacunek w internecie.

Następnie przeszliśmy do prezentacji klas VI. Cały zespół klasowy miał za zadanie przygotować plakat na temat tworzenia szacunku w sieci i odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące internetu.

Podsumowaniem Dnia była prezentacja filmu nagranego przez uczniów klas VII . Film dotyczył rozwijania pasji w Internecie ukazując kulturę szacunku dla siebie i innych.

Na koniec wszyscy wspólnie zatańczyliśmy Belgijkę. Dzień ten zakończył się bardzo radośnie i wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

Filmy:

Krótki film o telefonie – uzależnienie od telefonu.

Realizujemy pasje w Internecie.