Dzień Chłopca na strzelnicy sportowej

Image00004

Uczniowie klasy 6d w nietypowy sposób spędzili wtorkowe przedpołudnie. Razem z opiekunami p. Wojciechem Michalskim i p. Krzysztofem Olszewskim pojechali na strzelnicę sportową znajdującą się przy Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Na początku p. Magdalena Miroszewska – instruktorka strzelecka – zapoznała uczniów z regulaminem i zasadami BHP obowiązującymi na strzelnicy. Następnie opisała ogólną budowę
i klasyfikację broni strzeleckiej oraz przedstawiła zasady strzelania i zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią.

Uczniowie mieli możliwość strzelania z broni pneumatycznej oraz karabinu sportowego kbks 5,6 mm.  Po oddaniu 20 strzałów ćwiczebnych zostały rozegrane zawody. Konkurencja polegała na oddaniu 10 strzałów z pozycji leżącej do tarczy z odległości  50m. Najlepszą celnością i skupieniem wykazali się: Wojciech Gadzała – I miejsce, Dominik Brzostek – II miejsce, Eryk Kosakowski – III miejsce. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Aleksandra Filochowska.

W tym miejscu pragniemy  gorąco podziękować Paniom Magdalenie Miroszewskiej i Katarzynie Strzelczyk za organizację wyjazdu.

Autor: Wojciech Michalski