Festiwal Świętych

Image00003

Listopad jest czasem wspomnień i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wielu spośród nich cieszy się już radością nieba – są świętymi. Podczas Festiwalu Świętych, który odbył w naszej szkole nam także udzieliła się radość świętości. Mogliśmy bowiem zobaczyć i usłyszeć historie wielu świętych Kościoła katolickiego. Ich życie pokazuje, jak wiele dróg prowadzi do Boga i że każdy z nas może znaleźć swoją własną ścieżkę do nieba. Święci są doskonałymi przewodnikami, ponieważ pokazują nam jak pięknie żyć, zmagać się ze swoimi słabościami, pracować nad sobą i zawracać, kiedy się pogubimy. Jak cierpliwie i z pokorą znosić trudności i cierpienia, a nawet oddać życie w obronie najwyższych wartości. Dla chrześcijan taką wartością jest Bóg.
W ramach Zgranej Paki każda klasa przygotował prezentację sylwetki jednego świętego. Jury w składzie: p. W. Ostrowska-Krupa, p. Ż. Jankowska-Owczarska, H. Sagała, K. Modzelewska, E. Chimkowska oceniało zmagania i rywalizację klas o punkty. Mogliśmy usłyszeć piosenki, wiersze, zobaczyć piękne prace plastyczne i stroje wykonane przez uczniów.

Klasy prezentowały następujących świętych:
4a – św. Albert Chmielowski
4b – św. Agnieszka