Innowacja pedagogiczna ,,Odkrywanie przez działanie – doświadczenia , eksperymenty, obserwacje przyrodnicze.

Innowacja pedagogiczna ,,Odkrywanie przez działanie – doświadczenia , eksperymenty, obserwacje przyrodnicze”.

30 stycznia 2024 r. świetlica szkolna klas I – II, doświadczała poprzez obserwację – ,,Co tonie, pływa, unosi się lub opada,,. Uczniowie zaangażowani w działanie sprawdzali wrzucając kolejno, klocek, monetę, korek, papier i inne lekkie przedmioty. Omawiali co dzieje się z tymi przedmiotami i dlaczego tak się zachowują.

Wnioski: To jak zachowa się dany przedmiot, zależy tylko od jego gęstości względem gęstości cieczy, w której się znajduje. Jeśli gęstość ciała jest większa od gęstości cieczy – przedmiot będzie tonął. W przeciwnym wypadku wypłynie na powierzchnię.

Agnieszka Rupińska