Jasełka dla uczniów Jedynki

,,Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze, Bóg się wam rodzi
Czym prędzej się wybierajcie,
Do Betlejem pośpieszajcie,
Przywitać Pana”.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i milsi, zapominają o wszelkich sporach i nieporozumieniach. Aby podkreślić wyjątkowość tych świąt uczniowie klasy IV b pod kierunkiem p. Urszuli Długołęckiej i p. Wioletty Ostrowskiej-Krupy wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

21 grudnia 2018 r. młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Do Maryi, Józefa i małego Jezuska przybyli pasterze oraz tak honorowi goście jak trzej mędrcy, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka przeplatana była kolędami i pastorałkami. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie naszej szkoły.

Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze.

Żaneta Jankowska