Kajakiem po rzekach świata…

XIV Konkurs Geograficzny w Czerwinie

6

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie po raz kolejny gościła miłośników „podróży za jeden uśmiech”. W XIV Międzyszkolnym Konkursie Geograficznym „Obieżyświat 2014” pod hasłem „Kajakiem po rzekach świata” wzięło udział 36 uczestników z siedmiu szkół.

Konkurs odbył się w sobotę, 15 marca w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie.

„Konkurs nie należy do łatwych, dlatego też, tak duże zainteresowanie ucieszyło organizatorów. Uczniowie przygotowując się do konkursu wzbogacili swoją wiedzę o środowisku i procesach rzecznych, podróżowali po największych rzekach świata. Dotarli do źródeł Amazonki, pokonali najdłuższą rzekę Nil. Podziwiali Kanion Kolorado i liczne wspaniałe wodospady: Wiktorii, Angel, Iguacu, Niagarę. Płynęli także rzekami, które związane są z historią naszej Ojczyzny: Wisłą, Niemnem, Bzurą, Kołymą…” – podkreśla Zbigniew Gołąbek, organizator konkursu.

1

Dodatkową atrakcją konkursu było spotkanie uczestników z ks. Kazimierzem Wołpiukiem – proboszczem parafii Czerwin, który opowiedział o wyprawach kajakowych błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Chwilą wzruszającą dla wszystkich było zaśpiewanie „Barki”.

4

Komisja konkursowa w składzie: Zbigniew Gołąbek, Anna Gołąbek, Izabela Serzysko, Anna Chrulska, Elżbieta Michna, Iwona Pędzich, Jolanta Suska, Renata Lis, Martyna Rybaczyk, Małgorzata Murawska, Krystyna Wyszyńska i Dorota Szymańska, podkreślając bardzo dużą wiedzę uczestników konkursu, przyznała:

-w kategorii szkół gimnazjalnych:

• I miejsce i tytuł „Obieżyświat 2014” Natalii Porębie uczennicy  Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce, II miejsce – Aleksandrze Klec,
  • III miejsce – Annie Rykaczewskiej – uczennicom Publicznego Gimnazjum w Czerwinie. Wyróżnienie otrzymał Sławomir Mierzejewski uczeń Publicznego Gimnazjum w Czerwinie.

– w kategorii szkół podstawowych:

• I miejsce i tytuł „Obieżyświat 2014” zdobył Jakub Lipka – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce,
  • II miejsce przypadło Dominikowi Opęchowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce,
  • III miejsce zajęła Natalia Jabłonka ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie.

Wyróżnienie otrzymali: Natalia Wasyk i Grzegorz Ołdak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce.

2

3

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i okolicznościowe dyplomy. Pamiątkowe dyplomy otrzymali też pozostali uczestnicy konkursu.

5

Artykuł zaczerpnięty ze strony internetowej: www.eostroleka.pl