Kampania ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Lis 4, 2019 by

75388178_551882412306959_6110162939354808320_n

4 listopada 2019 roku uczniowie klasy VI a wraz z p. Magdaleną Wasyk i p. Marzeną Daniszewską wzięli udział w  kampanii pn. ,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Inauguracja akcji miała miejsce w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój. Twórcą światowej kampanii jest genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet. W Polsce kampanię koordynowana jest przez Fundację ,,PO DRUGIE”. W Ostrołęce koalicjantem kampanii jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali na scenie piosenkę Roksany Węgiel ,,Anyone I want to be”. Dzieci przyniosły ze sobą też transparenty z hasłami tj.: ,,Uśmiechem i dobrocią zrobisz więcej niż przemocą”, ,,W każdym z nas jest piękno”, ,,Myśl co i jak mówisz”. Tym samym zaakcentowali kluczowe wartości istotne w życiu społecznym, m.in. akceptację, tolerancję, wolność, współpracę.

 

Marzena Daniszewska

Related Posts

Share This