Karolina, Kinga i Michał zakończyli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym

Projekt Kreatywne Prace Plastyczne autorstwa Beaty Grzeszczuk-Nędzy dobiegł końca. Klasa 7e ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w jego IV edycji.

Głównym celem projektu było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczniów poprzez różnorodne działania plastyczne. Ponadto celem projektu było poznanie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi oraz arteterapia rozwojowa uczestników.

Realizacja projektu przyniosła Karolinie, Kindze i Michałowi wiele korzyści. Przyczyniła się do rozwinięcia motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, integracji sensorycznej, napięcia mięśniowego, spostrzegania, pamięci, uwagi i mowy. Udział w projekcie wpłynął na rozwinięcie samodzielności, wzmocnienie wiary we własne możliwości oraz doświadczenie sukcesu.

Poprzez „recykling plastyczny” oraz wykluczenie materiałów zawierających plastik kształtowane były również postawy proekologiczne. W marcu odbyła się wystawa prac uczniów w Bibliotece Pedagogicznej. Na zakończenie projektu uczniowie oraz placówka otrzymali certyfikaty. Osobą prowadzącą projekt w szkole była Agnieszka Dziełak – nauczycielka rewalidacji.

Certyfikat KPP4 (48)