Konkurs na stanowisko dyrektora szkoły

Dnia 3 czerwca 2014 r.  w Urzędzie Miasta Ostrołęki odbył się konkurs  na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce zorganizowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.

p. Alina Jabłonowska

Komisja składała się z 9 członków:

– 3 przedstawicieli organu prowadzącego,

– 2 przedstawicieli organu nadzorującego,

– 2  przedstawicieli związków zawodowych (ZNP, NSZZ „Solidarność”),

– przedstawiciel Rady Pedagogicznej SP nr 1,

– przedstawiciel rodziców.

Do Konkursu przystąpiła dotychczasowa Dyrektor SP nr 1 w Ostrołęce Pani Alina Jabłonowska. W trakcie prezentacji kandydatka przedstawiła koncepcję pracy szkoły na następne 5 lat w sposób ciekawy, interesujący. Członkowie Komisji konkursowej z ciekawością wysłuchali propozycji działania szkoły na najbliższe lata.

W wyniku głosowania Pani Alina Jabłonowska otrzymała akceptację wszystkich członków Komisji.

Pani Dyrektor Alina Jabłonowska w oświacie pracuje 33 lata. Posiada bogate doświadczenie pedagogiczne: nauczyciel, wychowawca klasy, wicedyrektor, dyrektor. W SP nr 1 w Ostrołęce pracuje od początku swojej kariery nauczycielskiej. Do 2002r. pracowała jako nauczyciel nauczania początkowego. Od 2004r. jest dyrektorem naszej szkoły.

Bardzo kocha dzieci szkolne i własne. Jest matką dwóch dorosłych córek i babcią dwóch wnuczek.

Podczas dotychczasowych działań Pani Aliny Jabłonowskiej wykonano:

– termomodernizację budynków szkolnych,

– przejście wewnętrzne do „małego” budynku,

– wymianę sieci elektrycznej,

– przebudowano i rozbudowano sieć internetową w szkole,

– boisko sportowe wielofunkcyjne „Orlik 2012”,

– plac zabaw „Radosna Szkoła”,

– poszerzenie parkingu i wjazdu na plac szkolny

Oraz realizowano projekty unijne Szkoła moim przyjacielem”, „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III”.

Ponadto unowocześniono wiele sal lekcyjnych, świetlicę szkolną, kuchnię i stołówkę. Zakupiono nowoczesny sprzęt multimedialny, wiele pomocy dydaktycznych, zabawek do świetlicy oraz książek do biblioteki szkolnej.

Szkoła bierze udział w wielu projektach edukacyjnych m.in. „Bezpieczna szkoła”, „Owoce w szkole”, „Szklanka mleka”.

Serdecznie gratulujemy 😉