Lekcja otwarta pt. „Matematyczna Kraina”

Lut 25, 2019 by

Image00020

Dnia 25 lutego 2019 r. Szkołę Podstawową nr 1 w Ostrołęce odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 17.

Paulina Dąbkowska wraz z asystentką Katarzyną Boryszewską oraz uczniami klasy III „d” zorganizowały dla nich lekcję otwartą z edukacji matematycznej. Celem zajęć było: utrwalenie obrazu graficznego cyfr od 0 do 10, doskonalenie rozwiązywania działań na dodawanie i odejmowanie, rozwijanie umiejętności rozwiązywania zadań tekstowych oraz porządkowanie liczb od najmniejszej do największej.

Uczniowie zostali przeniesieni w magiczny świat matematyki. Dzięki zastosowaniu atrakcyjnych pomocy dydaktycznych oraz zastosowaniu różnorodnych metod udało się rozbudzić ciekawość uczniów. Brały one aktywny udział w zajęciach i uśmiech często pojawiał się na ich twarzach. Trzecioklasiści wykazali się chęcią pomocy młodszym koleżankom i kolegom.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, rozdanie drobnych niespodzianek oraz wręczenie odznak „Mistrza matematyki”.

 

Autor: Paulina Dąbkowska

Related Posts

Share This