Lekcja z samoobrony

W ramach programu WF z Klasą, jako zadanie do wyboru na drugi semestr wybraliśmy współpracę i pomoc nauczycielom nauczania zintegrowanego. Zrobiliśmy wywiad wśród wychowawców klas I-III. Pytaliśmy czego najbardziej brakuje im na lekcjach wychowania fizycznego? W czym jako nauczyciele WF moglibyśmy pomóc? Jakie maja oczekiwania co do naszej współpracy?

Image00001

Największym problemem jest brak sali gimnastycznej, która jest cały czas zajęta przez klasy starsze. Maluchy maja zajęcia na korytarzu. Gdy pogoda sprzyja organizowany jest WF na świeżym powietrzu. Brakuje także czasami nowych pomysłów na ciekawe lekcje, prowadzone nie tylko przez wychowawców.

Image00002

Podjęliśmy wspólne postanowienie aby w miarę naszych możliwości od czasu do czasu udostępniać uczniom salę gimnastyczną. Padł również pomysł łączenia zajęć klas III i IV. Nauczyciele WF zadeklarowali chęć włączenia się do prowadzenia zajęć aby lekcje sportowe były bardziej urozmaicone i ciekawe.

Jako pierwsze działanie zaprosiliśmy na lekcje z klasa III i IV , pana Wojciecha Dudkowskiego, który prowadzi zajęcia  z samoobrony.

Image00003

Już sama obecność na sali gimnastycznej początkowo onieśmieliła klasy młodsze, ale bardzo szybko wdrożyły się do zajęć. Chętnie uczestniczyli w rozgrzewce i z zaangażowaniem wykonywali wszystkie polecenia prowadzącego. Lekcja minęła niezwykle szybko i trudno było ja zakończyć. Inne niż na co dzień zajęcia były dla uczniów nowością . Myślę, ze dalsze działania w kierunku wspierania nauczycieli kls młodszych przyniosą wiele radości i dzieciom i nauczycielom.

Autor: mgr Iwona Ostrowska