Międzyszkolny Konkurs Pieśni Legionowych

Image00001

6 listopada 2018 r. w Ostrołęckim Centrum Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Legionowej pod patronatem Urzędu Miasta Ostrołęka oraz Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, który popularyzował piosenki legionowe. Eliminacje w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce odbyły się 23 października 2018 r.

Tegoroczny konkurs przeprowadzony został w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Jego celem było rozwijanie zainteresowań, doskonalenie umiejętności artystycznych, wymiana doświadczeń muzycznych oraz propagowanie działalności muzycznej wśród dzieci.

Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach: solista i zespół. Jury konkursu przy wyborze zwycięzców zwracało uwagę na dobór repertuaru, walory wokalne, dykcję oraz wymowę, jak również ogólny wyraz artystyczny wykonawców.

Laureatami szkolnego konkursu zostali:

I miejsce:

solista Artur Szeszel

solistka Maja Krukowska

I miejsce: zespół „Jedyneczki”

Uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowały: mgr Paulina Dąbkowska, mgr Magdalena Pieńkosz-Czupryn, asystent Katarzyna Boryszewska, mgr Ewa Cieślak, mgr Małgorzata Grabowska.

Finalistami Międzyszkolnego Konkursu Pieśni Legionowych zostali:
W kategorii soliści:
I miejsce – Aleksandra Piasta, uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce
I miejsce – Maja Stolarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce
II miejsce – Małgorzata Mrozek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce