Mistrz recyklingu i przyjaciele

Dziewięcioro uczniów kl. V a stworzyło ekozespół. Grupa przystąpiła do konkursu „Mistrz recyklingu i przyjaciele”. Ma on na celu kształtowanie prawidłowych postaw proekologicznych, zmierzających do selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów z gospodarstw domowych, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Konkurs ma charakter ogólnopolski.

Nasi uczniowie w ramach konkursu przygotowują film na temat znaczenia recyklingu zużytego sprzętu AGD-RTV oraz wykonują projekt gry planszowej na temat selektywnej zbiórki oraz recyklingu odpadów opakowaniowych.

Życzymy powodzenia i niecierpliwie czekamy na efekty pracy piątoklasistów, które pokażemy na naszej stronie internetowej.

Opiekę nad uczniami, którzy przystąpili do konkursu, sprawują panie: Beata Popiołek i Ewa Rostkowska.