Otrzymaliśmy grant na założenie sadu

Jak już informowaliśmy, nasza szkoła przystąpiła do projektu „Tradycyjny Sad”. Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa.

Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew. W ramach tego projektu uczennice klasy VIII a założą przy naszej szkole minisad składający się z co najmniej 5 drzew.

Dziewczęta podjęły również inne działania, np. przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla młodszych uczniów, przygotowały plakaty promujące projekt i zachęcające do sadzenia starych odmian drzew owocowych. Wszystko dokładnie opisały. Ich praca została nagrodzona grantem na zakup drzewek oraz nasion potrzebnych do stworzenia kwietnej łąki. Zostały też zakwalifikowane do kolejnego etapu projektu.

Gratulujemy grupie projektowej oraz szkolnemu koordynatorowi projektu – pani Beacie Popiołek.

Czekamy na informacje o kolejnych przedsięwzięciach związanych z naszym szkolnym sadem.