Aktualności

Wycieczka do Warszawy Klasy I c

18 maja, w godzinach porannych, wybraliśmy się na, długo wyczekiwaną, wycieczkę do Warszawy. Pogoda nam dopisywała, a podróż minęła szybko. Najpierw dotarliśmy do Planetarium „Niebo Kopernika”. Wzięliśmy tam udział w wyjątkowym seansie, który pozwolił nam odkrywać tajemnice kosmosu, planet oraz gwiazd w atrakcyjnej formie multimedialnej. czytaj więcej

Akademia Młodego Odkrywcy – Fizyka prąd nie tyka

Przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń, to właśnie to, co uwielbiają wszystkie dzieci. Dlatego po raz siódmy w naszej świetlicy gościliśmy panią Justynę Pawlikowską, nauczycielkę fizyki z ZSZ nr 3 w Ostrołęce wraz z uczniami z klas I TAK i III TO. W tym roku spotkanie przebiegłą pod hasłem „Fizyka prąd nie tyka”. Wśród wielu pokazów fizycznych najbardziej zadziwiły młodych odkrywców: obwody elektryczne, przyciąganie lub odpychanie magnetyczne, magiczne robaczki oraz wygrywanie dźwięków na kieliszkach. czytaj więcej

Wolontariat – Zbiórka dla tych, którzy nie mają głosu

Serdeczne podziękowania dla uczniów za liczny udział oraz ogromne zaangażowanie w Zbiórkę karmy dla tych, którzy nie mają głosu.

Wasza szybka reakcja, wrażliwość i chęć niesienia pomocy pokazują, jak wielkie macie serca. Zbiórka została zorganizowana 29 kwietnia  z inicjatywy społeczności szkolnej w związku z ostatnim pożegnaniem posła Litewki – jako wyraz solidarności, pamięci oraz potrzeby czynienia dobra w trudnych chwilach. czytaj więcej

Dzień Ziemi – Świetlica

22 kwietnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Ziemi.

To doskonała okazja do nauki przez zabawę. Świetliczanie uczą się dbać o planetę poprzez proste czynności, takie jak oszczędzanie wody, segregacja śmieci, dbanie o przyrodę, co buduje ich świadomość ekologiczną od najmłodszych lat. Działania te  miały na celu podkreślenie jak ważne  jest nasze zaangażowanie  na rzecz ochrony naszej planety. Z tej okazji został wykonany  plakat pod hasłem „Ziemia w naszych rękach”. czytaj więcej