Pasowanie na czytelnika

Lis 27, 2019 by

Image00049Uroczyste pasowanie na czytelnika Biblioteki im. Kubusia Puchatka przy SP Nr 1  było dla pierwszaków ogromnym przeżyciem, chociaż pierwsze spotkanie z biblioteką  szkolną najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli już w październiku. To oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych na czytelników odbyło się w sali gimnastycznej dnia 27 listopada o godz. 10:35.

W tym roku, z tej okazji, część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IVE i IVB pod kierunkiem pani Hanny Bojarskiej i pani Eweliny Świder. Zaprezentowali piękną bajkę muzyczną pt. Zamieszanie wokół bajek. Za organizację całego wydarzenia odpowiedzialne były panie bibliotekarki.

W drugiej części spotkania dzieci złożyły książce przyrzeczenie, że będą ją szanować i czytać, a pan dyrektor  Zbigniew Milewski i pani wicedyrektor Marzena Nosek dokonali uroczystego pasowania.

Na pamiątkę tego wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali zakładki z logo naszej biblioteki.

 

Autor: Teresa Trypuć

Related Posts

Share This