Projekt edukacyjny „Tradycyjny Sad”

Od stycznia 2022 roku pięć uczennic kl. VIII a bierze udział w projekcie edukacyjnym „Tradycyjny sad”, realizowanym w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.

Projekt organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym terenie.

Opiekunem grupy projektowej jest p. Beata Popiołek.  Uczniowie realizują przydzielone przez opiekuna zadania konkursowe i sporządzają raporty. Zespół walczy o grant w wysokości 200zł na założenie mini sadu. Przewidziano także liczne i cenne nagrody – dla uczniów i nauczycieli – przyznawane za każdy etap po zakończeniu całego projektu.