Robotyka

dav

W dniach 10-14 września 2018 r. w naszej szkole odbywały się zajęcia pokazowe z Robotyki dla uczniów klas II – VI, prowadzone przez pana Karola Wieszczyckiego z firmy „ROBOKODER”.

Uczniowie za pomocą klocków Lego konstruowali Robota z filmu „Wall-e”, którego następnie podłączyli do komputera i za pomocą specjalnego programu, wydawali mu polecenia. Robot jeździł, obracał się w kółko, a nawet znajdował przeszkodę i ją omijał.

Uczniom bardzo podobały się zajęcia i chcieliby częściej w takich uczestniczyć.

Pan Karol Wieszczycki zachęcał do zapisów i uczestnictwa w zajęciach Robotyki.

Robotyka jest nowoczesną dziedziną nauki, która przez zabawę – proste budowanie z klocków Lego oraz programowania, pozwala budować roboty do zabawy, a w przyszłości może roboty pomagające nam w domu i w pracy.

Bardzo dziękujemy panu Karolowi Wieszczyckiemu oraz firmie „ROBOKODER” za możliwość uczestnictwa w tak wspaniałych zajęciach.

Autor: Marta Wilk